Puurkaev

Kui soovite kodule kvaliteetset vett, aga veevõrguga liitumine on tülikas, siis on lahenduseks puurkaev. Aitame teid ideest teostuseni, olenemata sellest, kas alles mõtlete puurkaevule või on projekt juba olemas.

Kuidas edasi? 

Protsess võtab tavaliselt aega kaks-kolm kuud. Seega tasub aegsasti planeerida ning meiega konsulteerida. Vormistame ise kõik dokumendid ning anname teile kogu koostöö vältel nõu. Alustamiseks jälgi järgimisi samme:

1

2

3

4

5

6

7

8

Esitage hinnapäring ja saadame hinnapakkumise

Tutvuge juhendiga, et töödest rohkem teada saada

Uurige rahastust EASi hajaasustuse programmist

Esitame kohalikule omavalitsusele asukoha kooskõlastamise taotluse

Projekteerija saadab puurkaevu projekti KOV kooskõlastamiseks

KOV saadab projekti Keskkonnaametile kooskõlastamiseks

KOV väljastab ehitusloa, projekt läheb puurimisjärjekorda

Peale puurimist võetakse kaevust veeproovid

Esitame kaevu andmed Keskonnaregistrile, kes kannab andmed Keskkonnainfo lehele https://veka.keskkonnainfo.ee/veka.aspx

9

Mida võiksin teada? 

Lae siit alla ja täida puurkaevu/augu asukoha kooskõlastamise taotlus, mis tuleb esitada kohalikule omavalitsusele. Võite taotluse esitada ise, aga ka meie võime seda teha. 

Protsess võib tunduda esialgu pikk, kuid tegelikult piisab Teie otsusest rajada endale puurkaev ning Balti Puurkaev hoolitseb edasise eest. Küll aga on teil kasulik teada, kuidas protsess kulgeb, selleks vaata juhendit. Ükski etapp teile lisakulutusi ei too, kõik on hinna sees. Kaevu läbipesu on eraldi teenus.

Teil on võimalus saada rahastamist EAS-i hajaasustuse programmi kaudu, seda kasutavad tuhanded eestlased igal kevadel ja suvel. Rahastatud toetuse abil saate välja ehitada veevärgi ja kanalisatsiooni, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme.

Selleks, et kaevust saaks puhast vett pikki aastaid, vajab puurkaev vähemalt iga viie aasta tagant läbipesu. Tellides puurkaevu ja regulaarse kaevu läbipesu meilt, anname teie puurkaevule 30aastase garantii.

Veeproovid tehtud ja tulemus käes? Mida tähendavad kvaliteediklassid I, II, III teie põhjavee kohta? Laadi alla jaotust näitav dokument. 

Juhime teie tähelepanu sellele, et puurkaevu puhul ei tohi kasutada vibrapumpa, see võib lõhkuda teie kaevu jäädavalt. Helistage ja uurige palun, miks. 

10

Soovi korral on võimalik tellida regulaarset kaevu läbipesu