Maakütte paigaldus on protsess, mille juures tuleks alati kasutada professionaalide abi.

Asjatundjad loovad vastavalt hoone suurusele ja ehitusele tehniliste lahenduste projekti. Hoone suurusest tuleneb ka näiteks see, kui suur maakollektor on vaja krundile paigaldada.

Paigalduse keerukus sõltub mitmetest asjaoludest – kas tegemist on uue või renoveeritava hoonega, milline on krunt, millel hoone asub.

Spetsialistid hindavad samuti, kas maaküttesüsteem sobib antud pinnasele. Kõige sobivam on niiske pinnas.

Kuna sellise küttesüsteemi paigaldamine on lihtsam uude valmivasse majja, oleks maakütet kaaluda juba projekteerimisprotsessi käigus.

Sellisel juhul on ka lihtsam näiteks põrandaküttesüsteemi loomine, sest küttetorud on võimalik paigaldada enne lõppviimistlust.

Samuti saab maakollektori paigaldada enne aia kujundust, nii ei ole vaja hiljem kaevata üles juba istutatud muru.

küttesüsteemide paigaldamine
soojuspumba paigaldamine

Maakütte paigaldus ja soojuspumba olulisus

Maaküttesüsteem nõuab oma tehnilise lahenduse tõttu hoone kõrval suhteliselt suurt vaba pinda, aga maakütte rajamisel puurauku piisab mõnest ruutmeetrist. Süsteemi oluline osa on maakollektor, mis kasutab maapinda talletunud päikeseenergia poolt loodud soojust. Lihtsustatult on maakollektor horisontaalselt maapinda puuritud torude võrgustik.

Torustik paigaldatakse sõltuvalt maapinna iseloomust umbes 1 meetri sügavusele. Hinnanguliselt on 1 ruutmeetri kütmiseks vaja 3 meetrit torustikku, mis nõuab krundil umbes 3,6 ruutmeetrit vaba pinda. Soovitavalt ei tohiks sellelt alalt talvel lund koristada.

Maaküttesüsteemi teine oluline komponent on soojuspump, mis ühendatakse maakollektoriga. Soojuspump eeldab soojustatud ja viimistletud ruumi, kus on olemas vajalikud elektriühendused.

Soovitavalt võiks see ruum mitte asuda otse magamistoa kõrval. Sellisel juhul võib osutuda vajalikuks lisa heliisolatsiooni paigaldamine.

 

Maaküttesüsteemi paigaldamine järjekorras:

  1. Kui maakollektor ja maasoojuspump on ühendatud, täidetakse maakollektor spetsiaalse vedelikuga ja küttesüsteem kütteveega.
  2. Seejärel teostakse vajalikud elektritööd ja kontrollitakse kõikide süsteemide ja sõlmede toimivust.
  3. Kui soovitakse ühendada soojuspump internetti võimaldamaks süsteemi kaugjuhtimist, tuleb viia võrgukaabel ruuterist soojuspumbani.

Kõige efektiivsem on maaküttesüsteem kui kasutakse vesiküttesüsteemiradiaator või põrandaküte. Seega tuleb näiteks elektri või ahiküttega majas paigaldada torustikud ja radiaatorid. Kõige efektiivsem on põrandaküte aga valmis majas võib selle paigaldamine osutuda liiga keeruliseks. Radiaatorite puhul kehtib põhimõte, et mida suurem on kütteelementide pind, seda efektiivsem on süsteem.

Taotle rahastust

EAS-i hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon

Järelmaksu võimalus

Pakume järelmaksu – mugavat võimalust tasuda osade kaupa igal kuul

30 aastane garantii

Kui tellite puurkaevu ja regulaarse kaevu läbipesu meilt, anname Teie puurkaevule 30aastase garantii